Ubezpieczenia indywidualne i biznesowe – fakty i mity

Pierwsze umowy ubezpieczeniowe zawierano w czasach starożytnego Egiptu. Dorzecze Nilu było okolicą zarówno życiodajną, jak i śmiercionośną.

Jednego roku panowała przejmująca susza, kolejnego plony ulegały zalaniu, zniszczeniu lub wyjedzeniu przez okoliczne zwierzęta. Nic dziwnego, że pierwsze Towarzystwa Ubezpieczeniowe powstały w starożytnym Egipcie. Starożytni Egipcjanie zorganizowali autonomiczną administrację, która gromadziła, magazynowała i wypłacała pieniądze. W przypadku klęski żywiołowej rolnicy mogli korzystać ze zgromadzonych środków, a tym samym zapewniać przetrwanie nie tylko sobie, ale i swoim bliskim. Co ciekawe, ubezpieczeniem medycznym objęci byli nawet niewolnicy!

Z biegiem lat branża ubezpieczeniowa znacznie ewoluowała. Powstały profesjonalne Towarzystwa Ubezpieczeniowe, a przepisy zdefiniowała konkretna litera prawa. Przede wszystkim rozgraniczono ubezpieczenia indywidualne oraz biznesowe. Postawiono na konkurencyjność i dostosowanie do potrzeb Klienta.

Obecnie mamy do czynienia z szerokim wachlarzem mniej lub bardziej atrakcyjnych ofert. W parze z nimi idą fakty i mity, z którymi rozprawiamy się w poniższych wpisach.

Zapraszamy do lektury!

 

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to zabezpieczenie, które pomoże nam uniknąć strat finansowych związanych z odwołaniem wykupionej wycieczki. W przypadku, gdy nasze środki zostaną wycofane już w trakcie podróży, TFG opłaci jej dalszy ciąg lub nasz powrót do kraju.

Czytaj całość

Bezpośrednia likwidacja szkód to schemat związany z ubezpieczeniami OC i bazujący na tym, że zgłoszenie zostaje wniesione przez poszkodowanego do jego własnego ubezpieczyciela zamiast do ubezpieczyciela sprawcy szkody. Dowiedz się, na czym dokładnie polega ta metoda działania.

Czytaj całość

Praca w oparciu o umowę o pracę lub umowę zlecenia zapewnia większości z nas ubezpieczenie w ramach publicznej opieki zdrowotnej. Zdarza się jednak, że z różnych przyczyn nas ono nie obejmuje. W takiej sytuacji doskonałym wyjściem jest skorzystanie z możliwości dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Czytaj całość

Czy możliwe jest zawarcie takiej samej umowy ubezpieczenia - np. na życie - korzystając z usług więcej niż jednego towarzystwa ubezpieczeniowego? Jak to się odbywa i czy takie działanie w ogóle jest legalne? Zapraszamy do lektury.

Czytaj całość

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00