Ubezpieczenia indywidualne i biznesowe – fakty i mity

Pierwsze umowy ubezpieczeniowe zawierano w czasach starożytnego Egiptu. Dorzecze Nilu było okolicą zarówno życiodajną, jak i śmiercionośną.

Jednego roku panowała przejmująca susza, kolejnego plony ulegały zalaniu, zniszczeniu lub wyjedzeniu przez okoliczne zwierzęta. Nic dziwnego, że pierwsze Towarzystwa Ubezpieczeniowe powstały w starożytnym Egipcie. Starożytni Egipcjanie zorganizowali autonomiczną administrację, która gromadziła, magazynowała i wypłacała pieniądze. W przypadku klęski żywiołowej rolnicy mogli korzystać ze zgromadzonych środków, a tym samym zapewniać przetrwanie nie tylko sobie, ale i swoim bliskim. Co ciekawe, ubezpieczeniem medycznym objęci byli nawet niewolnicy!

Z biegiem lat branża ubezpieczeniowa znacznie ewoluowała. Powstały profesjonalne Towarzystwa Ubezpieczeniowe, a przepisy zdefiniowała konkretna litera prawa. Przede wszystkim rozgraniczono ubezpieczenia indywidualne oraz biznesowe. Postawiono na konkurencyjność i dostosowanie do potrzeb Klienta.

Obecnie mamy do czynienia z szerokim wachlarzem mniej lub bardziej atrakcyjnych ofert. W parze z nimi idą fakty i mity, z którymi rozprawiamy się w poniższych wpisach.

Zapraszamy do lektury!

 

Jeżeli wynajmują Państwo posiadane przez siebie mieszkanie najemcy, to dobrze, byście rozważyli zakup odpowiedniej polisy w formie ubezpieczenia nieruchomości – nie ubezpieczenie OC najemcy, które stanowi polisę przeznaczoną właśnie dla wspomnianych najemców.

Czytaj całość

Do tego, że można ubezpieczyć się niemal od wszystkiego, z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. Zdaje się, że polisa na zwierzęta nie jest szczególnie popularna. Może warto jednak przemyśleć jej zakup?

Czytaj całość

Alpy to jeden z najchętniej wybieranych kierunków przez miłośników sportów zimowych. Zjeżdżanie na nartach czy snowboardzie z wysokich szczytów w otoczeniu pięknego krajobrazu to coś, czemu wręcz trudno się oprzeć. Niestety takie wakacje mogą mieć też swoją ciemną stronę. Wystarczy chwila nieuwagi lub splot niefortunnych zdarzeń, aby doznać dotkliwego wypadku. Jeżeli poszkodowany pomyślał przed wyjazdem o wykupieniu polisy, może czuć się bezpiecznie. A co, jeżeli nie zdecydował się na tak ważną inwestycję?

Czytaj całość

Ubezpieczenie na życie, nieruchomości, od odpowiedzialności cywilnej, majątkowe… Zdaje się, że każdy przynajmniej raz w życiu słyszał o takich polisach. Można nawet śmiało stwierdzić, że są one bardzo popularne. Okazuje się jednak, że Polacy idą o krok dalej i decydują się na nieco mniej oczywiste ubezpieczenia, które niekiedy wręcz zaskakują.

Czytaj całość

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie zdarzenia losowe mogą nas spotkać w najbliższej lub dalekiej przyszłości, nawet jeśli wydaje nam się, że nasze życie jest stabilne oraz uporządkowane. Dlatego warto wziąć pod uwagę różne scenariusze – takie jak nieszczęśliwy wypadek, nagłą i długotrwałą chorobę, która uniemożliwi nam wykonywanie obowiązków zawodowych lub kontuzję w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych. Jeśli z wyprzedzeniem pomyślimy o wykupieniu dobrej polisy – to możemy spać spokojnie.

Czytaj całość

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.