Ubezpieczenia indywidualne i biznesowe – fakty i mity

Pierwsze umowy ubezpieczeniowe zawierano w czasach starożytnego Egiptu. Dorzecze Nilu było okolicą zarówno życiodajną, jak i śmiercionośną.

Jednego roku panowała przejmująca susza, kolejnego plony ulegały zalaniu, zniszczeniu lub wyjedzeniu przez okoliczne zwierzęta. Nic dziwnego, że pierwsze Towarzystwa Ubezpieczeniowe powstały w starożytnym Egipcie. Starożytni Egipcjanie zorganizowali autonomiczną administrację, która gromadziła, magazynowała i wypłacała pieniądze. W przypadku klęski żywiołowej rolnicy mogli korzystać ze zgromadzonych środków, a tym samym zapewniać przetrwanie nie tylko sobie, ale i swoim bliskim. Co ciekawe, ubezpieczeniem medycznym objęci byli nawet niewolnicy!

Z biegiem lat branża ubezpieczeniowa znacznie ewoluowała. Powstały profesjonalne Towarzystwa Ubezpieczeniowe, a przepisy zdefiniowała konkretna litera prawa. Przede wszystkim rozgraniczono ubezpieczenia indywidualne oraz biznesowe. Postawiono na konkurencyjność i dostosowanie do potrzeb Klienta.

Obecnie mamy do czynienia z szerokim wachlarzem mniej lub bardziej atrakcyjnych ofert. W parze z nimi idą fakty i mity, z którymi rozprawiamy się w poniższych wpisach.

Zapraszamy do lektury!

 

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie zdarzenia losowe mogą nas spotkać w najbliższej lub dalekiej przyszłości, nawet jeśli wydaje nam się, że nasze życie jest stabilne oraz uporządkowane. Dlatego warto wziąć pod uwagę różne scenariusze – takie jak nieszczęśliwy wypadek, nagłą i długotrwałą chorobę, która uniemożliwi nam wykonywanie obowiązków zawodowych lub kontuzję w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych. Jeśli z wyprzedzeniem pomyślimy o wykupieniu dobrej polisy – to możemy spać spokojnie.

Czytaj całość

Każdy z nas ma inne zainteresowania. Zdecydowana większość preferuje takie rodzaje aktywności, które nie są szczególnie wymagające ani niebezpieczne – jak jazda na rolkach, fitness czy taniec. Jednak dla niektórych tego rodzaju sporty są niewystarczająco atrakcyjne, ponieważ nie gwarantują odpowiedniego zastrzyku adrenaliny i emocji. Dlatego wybierają aktywności, które wiążą się ze znacznie większym ryzykiem, czyli sporty ekstremalne. O czym warto pamiętać, jeśli jesteśmy ich pasjonatami? Jak możemy zabezpieczyć zarówno siebie, jak i naszą rodzinę, gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek?

Czytaj całość

Ubezpieczenia komunikacyjne stanowią najważniejszą część rynku ubezpieczeń w Polsce. Dotyczą one osób korzystających z pojazdów mechanicznych i chronią je przed finansowymi konsekwencjami nieszczęśliwych zdarzeń lub awarii samochodów. Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC dostępne są także ubezpieczenia dobrowolne jak AC, NNW i Assistance, w tym także ubezpieczenia dodatkowe opon czy szyb.

Czytaj całość

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (w skrócie NNW) zapewnia środki na leczenie i rehabilitację, gdy podczas użytkowania pojazdu doszło do tymczasowego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. W wyniku wypadku może dojść do różnorodnych urazów, niejednokrotnie konieczna jest również operacja, a powrót do pełnej sprawności wymaga czasu. Wszystko to generuje koszty, z którymi często bardzo trudno sobie poradzić z powodu braku możliwości podjęcia pracy w trakcie rekonwalescencji. 

Czytaj całość

Auta, które używane są w przedsiębiorstwach, często oprócz obowiązkowego OC mają także ubezpieczenie ochrony prawnej, Autocasco, zieloną kartę, NNW kierowcy i pasażerów, Assistance oraz ubezpieczenie dodatkowego wyposażenia. Możliwości jest naprawdę wiele, a najlepszą opcją w przypadku wielu pojazdów jest ubezpieczenie flotowe. Jak wybrać korzystną ofertę dla firmy? 

Czytaj całość

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00