Ubezpieczenia indywidualne i biznesowe – fakty i mity

Pierwsze umowy ubezpieczeniowe zawierano w czasach starożytnego Egiptu. Dorzecze Nilu było okolicą zarówno życiodajną, jak i śmiercionośną.

Jednego roku panowała przejmująca susza, kolejnego plony ulegały zalaniu, zniszczeniu lub wyjedzeniu przez okoliczne zwierzęta. Nic dziwnego, że pierwsze Towarzystwa Ubezpieczeniowe powstały w starożytnym Egipcie. Starożytni Egipcjanie zorganizowali autonomiczną administrację, która gromadziła, magazynowała i wypłacała pieniądze. W przypadku klęski żywiołowej rolnicy mogli korzystać ze zgromadzonych środków, a tym samym zapewniać przetrwanie nie tylko sobie, ale i swoim bliskim. Co ciekawe, ubezpieczeniem medycznym objęci byli nawet niewolnicy!

Z biegiem lat branża ubezpieczeniowa znacznie ewoluowała. Powstały profesjonalne Towarzystwa Ubezpieczeniowe, a przepisy zdefiniowała konkretna litera prawa. Przede wszystkim rozgraniczono ubezpieczenia indywidualne oraz biznesowe. Postawiono na konkurencyjność i dostosowanie do potrzeb Klienta.

Obecnie mamy do czynienia z szerokim wachlarzem mniej lub bardziej atrakcyjnych ofert. W parze z nimi idą fakty i mity, z którymi rozprawiamy się w poniższych wpisach.

Zapraszamy do lektury!

 

Ubezpieczenia komunikacyjne stanowią najważniejszą część rynku ubezpieczeń w Polsce. Dotyczą one osób korzystających z pojazdów mechanicznych i chronią je przed finansowymi konsekwencjami nieszczęśliwych zdarzeń lub awarii samochodów. Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC dostępne są także ubezpieczenia dobrowolne jak AC, NNW i Assistance, w tym także ubezpieczenia dodatkowe opon czy szyb.

Czytaj całość

Auta, które używane są w przedsiębiorstwach, często oprócz obowiązkowego OC mają także ubezpieczenie ochrony prawnej, Autocasco, zieloną kartę, NNW kierowcy i pasażerów, Assistance oraz ubezpieczenie dodatkowego wyposażenia. Możliwości jest naprawdę wiele, a najlepszą opcją w przypadku wielu pojazdów jest ubezpieczenie flotowe. Jak wybrać korzystną ofertę dla firmy? 

Czytaj całość

Jak się okazuje, kierowca po wypadku drogowym lub stłuczce może liczyć nie tylko na odszkodowanie. W praktyce przysługuje mu również samochód z OC sprawcy, przy czym trzeba w tym przypadku pamiętać o kilku kluczowych kwestiach.

Czytaj całość

Prowadzenie działalności zwłaszcza w branży transportowej wymaga wykupienia tzw. OC przewoźnika. Jest to ubezpieczenie przeznaczone specjalnie dla tych przedsiębiorców, którzy wykonują usługi transportu towarów.

Czytaj całość

Znane powodzenie mówi, że "nieszczęścia chodzą parami", co oznacza, że jedna kłopotliwa sytuacja może nieść ze sobą kolejną. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie planowanie i przewidywanie ewentualnych zagrożeń. 

Czytaj całość

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00