Ubezpieczenia indywidualne i biznesowe – fakty i mity

Pierwsze umowy ubezpieczeniowe zawierano w czasach starożytnego Egiptu. Dorzecze Nilu było okolicą zarówno życiodajną, jak i śmiercionośną.

Jednego roku panowała przejmująca susza, kolejnego plony ulegały zalaniu, zniszczeniu lub wyjedzeniu przez okoliczne zwierzęta. Nic dziwnego, że pierwsze Towarzystwa Ubezpieczeniowe powstały w starożytnym Egipcie. Starożytni Egipcjanie zorganizowali autonomiczną administrację, która gromadziła, magazynowała i wypłacała pieniądze. W przypadku klęski żywiołowej rolnicy mogli korzystać ze zgromadzonych środków, a tym samym zapewniać przetrwanie nie tylko sobie, ale i swoim bliskim. Co ciekawe, ubezpieczeniem medycznym objęci byli nawet niewolnicy!

Z biegiem lat branża ubezpieczeniowa znacznie ewoluowała. Powstały profesjonalne Towarzystwa Ubezpieczeniowe, a przepisy zdefiniowała konkretna litera prawa. Przede wszystkim rozgraniczono ubezpieczenia indywidualne oraz biznesowe. Postawiono na konkurencyjność i dostosowanie do potrzeb Klienta.

Obecnie mamy do czynienia z szerokim wachlarzem mniej lub bardziej atrakcyjnych ofert. W parze z nimi idą fakty i mity, z którymi rozprawiamy się w poniższych wpisach.

Zapraszamy do lektury!

 

Znane powodzenie mówi, że "nieszczęścia chodzą parami", co oznacza, że jedna kłopotliwa sytuacja może nieść ze sobą kolejną. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie planowanie i przewidywanie ewentualnych zagrożeń. 

Czytaj całość

Prace związane z działaniami na liczbach, analizą danych i wykonywaniem obliczeń zawsze wiążą się z możliwością popełnienia błędu. 

Czytaj całość

Praca w oparciu o umowę o pracę lub umowę zlecenia zapewnia większości z nas ubezpieczenie w ramach publicznej opieki zdrowotnej. Zdarza się jednak, że z różnych przyczyn nas ono nie obejmuje. W takiej sytuacji doskonałym wyjściem jest skorzystanie z możliwości dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Czytaj całość

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to zabezpieczenie, które pomoże nam uniknąć strat finansowych związanych z odwołaniem wykupionej wycieczki. W przypadku, gdy nasze środki zostaną wycofane już w trakcie podróży, TFG opłaci jej dalszy ciąg lub nasz powrót do kraju.

Czytaj całość

Bezpośrednia likwidacja szkód to schemat związany z ubezpieczeniami OC i bazujący na tym, że zgłoszenie zostaje wniesione przez poszkodowanego do jego własnego ubezpieczyciela zamiast do ubezpieczyciela sprawcy szkody. Dowiedz się, na czym dokładnie polega ta metoda działania.

Czytaj całość

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00