Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW

Z uzyskaniem odszkodowania za szkody poniesione w wyniku nieszczęśliwego wypadku zazwyczaj nie ma problemu. Skutki są tak ewidentnie, że ubezpieczyciele nie mają żadnych wątpliwości co do słuszności wypłaty świadczeń. Pieniądze możemy pozyskać za uszkodzenie ciała o charakterze tymczasowym i wyraźnie przewlekłym. Jeśli wykupiliśmy ubezpieczenie NNW, możemy liczyć na pomoc w przypadku złamania, stłuczenia, zwichnięcia, a także trwałego uszczerbku na zdrowiu, np. konieczności amputacji kończyny lub paraliżu. I choć większości osób wydaje się, że te zdarzenia ich nie dotyczą, warto przytoczyć dane, które wskazują na coś zupełnie innego! Tylko w wyniku samych wypadków drogowych uszczerbku na zdrowiu doznaje prawie 60 tysięcy osób rocznie, a łączna kwota wypłat odszkodowań w ramach ubezpieczenia NNW notorycznie przekracza milion złotych.

Ubezpieczenie NNW, czyli od nieszczęśliwych wypadków, to wsparcie finansowe, które w rozszerzonej formie może pokryć koszty leczenia, rehabilitacji lub zakupu leków i innych środków niezbędnych do rekonwalescencji. Z ubezpieczenia NNW mogą skorzystać wszystkie osoby dorosłe (w tym uczniowie oraz studenci) oraz młodzież i dzieci.

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zapewnia:

 • całodobową ochronę przed skutkami wypadków,
 • wypłatę odszkodowania m.in. za złamanie, oparzenia, uszkodzenie ciała, uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu lub śmierć,
 • ochronę na całym świecie,
 • możliwość ochrony małżonka lub dzieci.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego biura w Warszawie oraz kontaktowania się telefonicznie lub e-mailowo. Gwarantujemy Państwu profesjonalne doradztwo podczas wyboru odpowiedniego ubezpieczenia.

W jakich okolicznościach obowiązuje ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Oznacza to tyle, że strony obowiązuje elastyczność w warunkach tworzenia, negocjowania i podpisywania polisy, a oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych nie są tożsame. Różnice dotyczą nie tylko kwoty odszkodowania w ramach ubezpieczenia NNW, ale także czasu i miejsca jego obowiązywania. Najczęściej ubezpieczeniem NNW należącym do kierowcy objęci są wszyscy pasażerowie pojazdu. Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia oraz rehabilitacji w przypadku uszczerbku na zdrowiu powstałego podczas:

 • wsiadania lub wysiadania z pojazdu,
 • jazdy pojazdem,
 • przebywania w pojeździe podczas postoju,
 • całkowitego zatrzymania pojazdu,
 • naprawy pojazdu na trasie,
 • podczas załadunku pojazdu lub przyczepy będącej jego częścią.

Podczas poszukiwania odpowiedniej oferty należy zwrócić uwagę nie tylko na jej cenę, ale także zakres obowiązywania polisy. Ignorancja w tej dziedzinie rodzi bezpowrotną utratę funduszy przeznaczonych na ubezpieczenie NNW oraz straty natury moralnej. Wyobraźmy sobie sytuację, w której naprawiamy pojazd na trasie, a w tym czasie wjeżdża w nas pijany kierowca. Jeśli w polisie ubezpieczeniowej nie zawarto klauzuli o wypadkach powstałych podczas naprawy pojazdu, ani my, ani nasi najbliżsi nie otrzymają żadnych świadczeń tytułem ubezpieczenia NNW. Czy tego chcemy? Niekoniecznie.

Czego nie pokryje ubezpieczenie NNW?

Oferty ubezpieczeń NNW ulegają stałym zmianom, a propozycje poszczególnych ubezpieczycieli różnią się między sobą w sposób mniej lub bardziej oczywisty. Są jednak pewne kanony, które pozostają niezmienne. Ubezpieczyciel NNW najprawdopodobniej nie wypłaci nam odszkodowania w przypadku, gdy podczas nieszczęśliwego wypadku:

 •  byliśmy pijani,
 •  byliśmy pod wpływem narkotyków,
 • kierowca nie posiadał prawa jazdy,
 •  kierowca próbował popełnić samobójstwo,
 • kierowca usiłował popełnić przestępstwo,
 • straciliśmy przytomność, a nie chorujemy na epilepsję,
 • uprawialiśmy sport wyczynowy, np. wyścigi samochodowe,
 • nastąpiła katastrofa, np. powódź lub trzęsienie ziemi,
 • padliśmy ofiarą działań wojennych lub aktu terrorystycznego.

Niektóre z wymienionych ograniczeń można anulować, jednak wiąże się to ze znacznym wzrostem comiesięcznej składki tytułem ubezpieczenia NNW. Inne, jak np. jazda pod wpływem środków odurzających ze względów bezpieczeństwa i etycznych pozostają niezmiennie zabronione.

Jak rozszerzyć ubezpieczenie NNW?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe dopasowują ofertę do potrzeb Klienta. Wachlarz zabezpieczeń w każdej chwili może ulec rozbudowaniu. Najpopularniejsze opcje dodatkowe to:

 • wypłata odszkodowania tytułem śmierci na skutek wypadku,
 • zwrot pieniędzy za zakup protez i innych środków,
 • renta tytułem trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • refundacja transportu zwłok i pogrzebu,
 • dieta szpitalna,
 • zwrot kosztów leczenia za granicą.

Istnieje możliwość poszerzenia pakietu o zakup specjalistycznego sprzętu ortopedycznego oraz wypłatę odszkodowania w przypadku śmierci osoby poszkodowanej. Większość towarzystw ubezpieczeniowych łączy ubezpieczenia NNW z ubezpieczeniami na życie, ubezpieczeniami AC i ubezpieczeniami turystycznymi. Ubezpieczenie wypadkowe można zakupić w przypadku podróży lub jako dodatek do ubezpieczenia na życie. Zalecane jest przede wszystkim kierowcom, ale także turystom oraz osobom aktywnie uprawiającym sport. Ubezpieczyciel wypłaca zadośćuczynienie za pobyt w szpitalu, uszczerbek na zdrowiu oraz następstwa zawałów serca i udarów mózgu. Najważniejsze jest to, aby oferta ubezpieczenia wypadkowego była przejrzysta i dostosowana do indywidualnych potrzeb właściciela polisy. Więcej informacji chętnie udzieli Państwu nasz doradca.

Ubezpieczenie NNW dziecka

Ubezpieczenie NNW dziecka obejmuje ochroną dzieci w żłobkach, przedszkolach, klubach dziecięcych, szkołach różnego typu oraz poziomu, a także w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dziecka uprawnia do otrzymania odszkodowania w przypadku uszkodzenia ciała lub śmierci. Ubezpieczenie NNW dziecka przewiduje całodobową ochronę, tj. zarówno w czasie pobytu w placówce jak i w każdym momencie, gdy dziecko przebywa poza nią, również w czasie zajęć pozalekcyjnych. Dostępnych jest wiele wariantów ubezpieczenia NNW dziecka, które można elastycznie dopasowywać do swoich potrzeb. W przypadku pojawienia się z Państwa strony pytań lub wątpliwości, zachęcamy do skonsultowania się z naszą firmą w Warszawie. Nasi doradcy chętnie udzielą Państwu wyczerpujących informacji.

Zapraszamy do kontaktu!

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.