Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne

Wybierając się w podróż, każdy stara się nie zapomnieć o wielu niezbędnych rzeczach. Pakuje szczoteczkę do zębów, bieliznę i dokumenty. Zapomina jednak o rzeczy, której brak skutkować może dalece bardziej doniosłymi, niekiedy i tragicznymi przygodami. Ubezpieczenie turystyczne może bowiem uratować życie – i to zupełnie dosłownie. Koszty hospitalizacji za granicą są ogromne i niejednokrotnie przewyższają cenę wycieczki.

Brak ubezpieczenia turystycznego to poważny problem

Brak ubezpieczenia turystycznego może być źródłem wielu poważnych konsekwencji. Choć to mocne i budzące dyskomfort słowa, należy otwarcie nazwać rzecz po imieniu. Brak ubezpieczenia to zwykła lekkomyślność, a w najlepszym razie – brak wyobraźni. Aby nie poszukiwać sytuacji rodem z filmów sensacyjnych, skupmy się na tym, co naprawdę może spotkać każdego z Państwa. Na przykład – zwykłe skręcenie kostki podczas górskiej wędrówki. Koszty akcji ratunkowej, a później środki niezbędne na hospitalizację – wszystkim tym zostaniecie obciążeni, jeśli wcześniej odpowiednio się nie zabezpieczycie. Inne przykre przygody – choćby kradzież, utrata sprzętu, zachorowanie na poważne choroby zakaźne – one również spotkać mogą każdego.

Jeśli nie zainwestujecie Państwo w ubezpieczenie turystyczne, w najlepszym wypadku koszty nieszczęśliwych zdarzeń pokryjecie sami, a te niekiedy przewyższają kilkadziesiąt tysięcy euro. Profesjonalny doradca ubezpieczeniowy jest zorientowany nie tylko w aktualnej ofercie ubezpieczycieli, ale także w specyfice rejonów turystycznych. Korzystając z jego wiedzy, poznacie najczęstsze zagrożenia funkcjonujące w danych krajach, ryzyko kradzieży oraz występujące choroby zakaźne. Krótko mówiąc – Wasze ubezpieczenie turystyczne będzie dostosowane do występujących w danym kraju zagrożeń.

Dobre ubezpieczenie turystyczne

Jakie warunki powinno spełniać dobre ubezpieczenie turystyczne? Kilka podstawowych, choć ze względu na specyfikę każdej podróży, różnym Klientom zależeć może na różnie rozłożonych akcentach ochrony. Sportowcy czy turyści szczególnie aktywni potrzebują ubezpieczeń od wypadków, zwichnięć, złamań i poważnych uszczerbków na zdrowiu. Bywalcy dalekich i egzotycznych stron, jeśli przy okazji fascynują się jeszcze lokalną kuchnią, mogą potrzebować ochrony na wypadek ostrych chorób zakaźnych. Każdemu przyda się ochrona przed kradzieżą i napaścią.

Co powinno zapewniać dobre ubezpieczenie turystyczne?

  • opiekę zdrowotną za granicą,
  • organizację oraz pokrycie kosztów leczenia za granicą,
  • wypłatę świadczeń w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
  • ubezpieczenie bagażu,
  • rozszerzenie ubezpieczenia o uprawianie sportów wysokiego ryzyka,
  • rozszerzenie ubezpieczenia o nieszczęśliwe wypadki podczas wykonywania pracy.

Warto również wykupić ubezpieczenie od biernego uczestnictwa w aktach terroru i zamieszkach. Chociaż ta kwestia stanowi standardowe wyłączenie wszystkich polis, w przypadku wykupienia dodatkowego zakresu można czuć się bezpieczniej również w regionach charakteryzujących się niestabilną sytuacją polityczną.

Należy pamiętać również o innym podstawowym wyłączeniu odpowiedzialności ubezpieczyciela. Ubezpieczony nie może liczyć na odszkodowanie, jeśli do zdarzenia doszło, gdy był pod wpływem alkoholu albo innych substancji odurzających.

Dlaczego w dobrym ubezpieczeniu turystycznym nie powinno zabraknąć OC?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) to rodzaj ochrony ubezpieczeniowej, która umożliwia otrzymanie od towarzystwa ubezpieczeniowego odszkodowania w przypadku zaistnienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Dobre ubezpieczenie turystyczne nie powinno pomijać wariantu ubezpieczenia OC. Ten typ ubezpieczenia chroni klienta w sytuacji, gdy dojdzie do nieumyślnego ze strony klienta lub jego podopiecznych wyrządzenia szkody na innej osobie lub jej mieniu. Jeśli poszkodowany będzie dochodził odszkodowania, wówczas towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty uszczerbku do opłaconej sumy gwarantowanej. Ubezpieczenie OC na czas podróży to przejaw troski klienta o zapewnienie spokojnych, bezstresowych chwil wypoczynku podczas wyjazdu wakacyjnego. Zachęcamy Państwa do sprawdzenia dostępnych wariantów oferowanych przez naszą firmę w Warszawie ubezpieczeń turystycznych!

Komu polecamy dobre ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne powinno być priorytetem dla wszystkich, którzy wybierają się w daleką podróż lub jadą na krótkie wakacje. Opcję dobrego ubezpieczenia turystycznego szczególnie powinny rozważyć sportowcy oraz aktywni podróżnicy. Sport wykonywany zarówno amatorsko, jak i wyczynowo niesie wysokie ryzyko kontuzji. O ubezpieczeniu turystycznym nie powinny zapominać także rodziny z dziećmi. Każdy rodzic pragnie zapewnić bezpieczeństwo swoim pociechom, tak samo powinno być w trakcie podróży. Pozwoli to zapewnić spokój, a w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia — odpowiednią opiekę medyczną. Wykupienie ubezpieczenia turystycznego to również doskonałe zabezpieczenie dla osób korzystających z linii lotniczych. Opóźniony lub odwołany lot oraz zagubiony bagaż nie będzie już tak przykrym wydarzeniem, jeśli klient otrzyma rekompensatę finansową.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.