Opieka zdrowotna za granicą


W świecie, w którym dystanse zmniejszyły się dzięki rozwojowi technologii i świetnym siatkom połączeń lotniczych, podróżują niemal wszyscy. Wiele osób nie potrafi już wyobrazić sobie urlopu bez zagranicznego wyjazdu, długiego weekendu spędzonego w kraju, miesiąca miodowego bez dalekiej podróży poślubnej. By czuć się bezpiecznie w tych niezwykłych chwilach, należy zadbać o opiekę zdrowotną za granicą.

Warto pamiętać, że nawet Narodowy Fundusz Zdrowia rekomenduje wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na czas trwania podróży zagranicznych. Bo, choć ubezpieczeni w ramach podstawowej opieki medycznej w kraju, mają ją zapewnioną i za granicą, w praktyce lepiej zatroszczyć się o dodatkowe zabezpieczenie. Szczególnie na wypadek niespodziewanych, poważnych zachorowań, wypadków i wiążących się z nimi interwencji medycznych, dobrze jest być przygotowanym. Specjalistyczna pomoc lekarska świadczona poza granicami kraju może się bowiem okazać bardzo droga, a można być pewnym, że nikt nie chciałby pamiątki z podróży w postaci faktury wystawionej przez zagraniczny szpital.

Staramy się oferować Państwu najlepsze ubezpieczenia o możliwie najszerszych zakresach. Dbamy też o to, by cechowała je konkurencyjna cena. Pracując nad oferowanymi Wam rozwiązaniami, przygotowujemy produkty dopasowane do konkretnych okoliczności – ubezpieczenia dla osób, które podróżują indywidualnie, z rodziną lub grupowo oraz w ramach organizowanych wycieczek za granicę. Niezależnie od celu i kierunku podróży, przygotowane dla Państwa rozwiązanie pokrywać może koszty opieki zdrowotnej we wszystkich krajach w Europie i na pozostałych kontynentach. Polisa może obowiązywać przez dowolny, wybrany przez Państwa okres, zazwyczaj do roku czasu. Nasza oferta jest skonstruowana w taki sposób, aby uzupełniać podstawowy zakres opieki zdrowotnej za granicą, gwarantowanej w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Zakres działania EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia Społecznego (w skrócie EKUZ) jest dokumentem nieodpłatnie wydawanym przez NFZ osobom udającym się za granicę. Karta ta uprawnia polskich turystów do korzystania z bezpłatnej podstawowej opieki medycznej w państwowych placówkach zdrowotnych na terenie państw UE, jednakże na zasadach obowiązujących w odwiedzanym kraju. Karta nie pokrywa kosztów związanych z transportem powrotnym do Polski. Bez dodatkowego ubezpieczenia będą Państwo musieli również opłacić z własnej kieszeni koszty ratownictwa medycznego oraz poszukiwań przez zagraniczne specjalistyczne służby ratunkowe. Niektóre kraje nie respektują też EKUZ w zakresie hospitalizacji, za którą naliczają zazwyczaj spore opłaty. Dzięki naszym poradom możecie Państwo skutecznie ominąć problemy związane z opieką zdrowotną za granicą.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.