Ubezpieczenie pracodawcy


Poza OC działalności gospodarczej, proponujemy właścicielom firm dodatkowe ubezpieczenie pracodawcy. Jest to rodzaj ubezpieczenia, po które coraz częściej sięgają przedsiębiorcy świadomi konsekwencji, jakie niesie za sobą wypadek pracownika podczas wykonywania obowiązków służbowych. Jeśli więc prowadzą Państwo działalność, która niesie za sobą wyższe ryzyko wypadku, to ubezpieczenie jest naprawdę godną uwagi propozycją.

Polisa z ubezpieczeniem pracodawcy uruchomiona zostaje w momencie, gdy pracownik lub pracownicy ulegają wypadkowi w godzinach pracy i w związku z tym należy im się odszkodowanie. Jeśli pracodawca nie jest zabezpieczony polisą, musi ponieść koszty odszkodowania z własnych środków. Jego wysokość określana jest przez sąd lub w drodze porozumienia z pracownikiem i zależy przede wszystkim od stopnia poniesionych na skutek wypadku obrażeń. Aktualne ubezpieczenie pracodawcy może pokrywać koszty odszkodowania częściowo lub w całości, w zależności od wybranego wariantu polisy i wysokości opłat ponoszonych z tego tytułu. Może również pokryć koszty ewentualnego procesu sądowego i związanej z nim obrony.

Ubezpieczenie działa tak naprawdę na korzyść dwóch stron, ponieważ chroni pracodawcę przed konsekwencjami możliwych w firmie wypadków, a jednocześnie umożliwia pracownikowi szybkie otrzymanie zadośćuczynienia za ubytek na zdrowiu. Jednocześnie dla pełnej ochrony warto pomyśleć również o dodatkowym ubezpieczeniu pracownika, które można rozliczyć w kosztach firmy.

Zakres ubezpieczenia pracodawcy

Ubezpieczenie pracodawcy w dużym skrócie wyjaśniamy, jako polisa zabezpieczająca pracodawcę i pokrywająca koszty odszkodowania dla pracownika, który uległ wypadkowi. Warto dokładniej wyjaśnić definicję wypadku. W rozumieniu ustawy wypadkowej jest to zdarzenie:

  • nagłe i niespodziewane,
  • wywołane przez czynniki zewnętrzne,
  • powodujące poważny uraz lub śmierć,
  • mające związek z pracą.

Każdemu pracowniku przysługuje prawo do żądania zadośćuczynienia za wypadek przy pracy. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zabezpieczy pracodawcę i sprawi, że na jego mocy szkodę pokrywa zakład ubezpieczeń.

Agenci naszego biura ubezpieczeniowego z Warszawy wskażą Państwu najlepsze rozwiązanie i dokładnie wyjaśnią, jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie dla pracodawców.

Kiedy uruchamiana jest wypłata środków z ubezpieczenia pracodawcy?

W przypadku gdy pracownik uległ wypadkowi przy pracy lub pojawiła się u niego choroba zawodowa może zostać uruchomiona wypłata środków z ubezpieczenia pracodawcy w formie jednorazowego odszkodowania dla pracownika lub członów jego rodziny, jeśli pracownik zmarł ubezpieczenie może pokryć koszty odprawy pośmiertnej należącej się rodzinie. Wypłata może mieć również postać renty inwalidzkiej dla pracownika, który uzyskał grupę inwalidzką lub renty inwalidzkiej dla rodziny pracownika, który stracił życie lub stał się inwalidą. Nasz doradca przedstawi Państwu dostępne warianty ubezpieczenia pracodawcy, których celem jest zabezpieczenie przedsiębiorcy na wypadek roszczeń pracowniczych związanych z doznanym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią pracownika. Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą firmą!

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.