Ubezpieczenia samochodu. Czym się od siebie różnią?


Kierowcy, zwłaszcza ci, którzy po raz pierwszy ubezpieczają swoje auto, gubią się w gąszczu ofert firm ubezpieczeniowych. Te z kolei, poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC proponują klientom różnego rodzaju pakiety, dzięki którym kierowca może być jeszcze bardziej spokojny o swój pojazd. Jakie ubezpieczenia można najczęściej spotkać w tych pakietach, czym się od siebie różnią i na które warto się skusić?

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Każda osoba posiadająca pojazd zobowiązana jest do opłacania składek, a opóźnienie z opłatami może skutkować wysoką grzywną. Ubezpieczenie OC, najprościej mówiąc, zmusza kierowców do odpowiedzialności za spowodowane przez nich wypadki komunikacyjne. Osoba poszkodowana odzyskuje odszkodowanie z policy OC sprawcy, nie martwiąc się, czy jest on wypłacalny.

Autocasco (ubezpieczenie AC)

Ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, lecz wielu właścicieli, zwłaszcza nowych samochodów, często je wykupuje. Ubezpieczenie AC chroni nas przed szkodami, za które nie ponosi odpowiedzialności inny kierowca lub nie da się mu tego udowodnić. Są to np. szkody parkingowe, uszkodzenia spowodowane przez warunki atmosferyczne, kradzież czy nieumyślne szkody spowodowane przez samego właściciela. Dzięki ubezpieczeniu AC właściciel pojazdu może być spokojny, że cokolwiek by się z nim stało, ubezpieczyciel pokryje stratę.

Assistance

Ubezpieczenie Assistance jest często oferowane wraz z AC. To ubezpieczenie najprościej można nazwać wsparciem w razie uszkodzenia samochodu. Ubezpieczyciel pokryje koszty holowania auta, zapewni możliwość naprawienia go miejscu awarii, a czasami też zadba o samochód zastępczy na czas naprawy. Na ubezpieczenie Assistance często decydują się kobiety (lecz nie tylko), które dużo podróżują po kraju. W razie awarii auta ubezpieczyciel zajmie się nim kompleksowo.

Ubezpieczenie NNW

To ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia oraz rehabilitacji w przypadku uszczerbku na zdrowiu powstałego podczas użytkowania samochodu. Jest stosunkowo tanie.

Ubezpieczenia opon i szyb

Te ubezpieczenia są często alternatywą dla pełnego AC. Ubezpieczenie opon zazwyczaj obejmuje nie tylko ich naprawę, ale też wymianę, a w razie potrzeby holowanie samochodu. Ubezpieczenie szyb obejmuje ich uszkodzenie nie tylko w wyniku zderzeń z gałęziami czy ptactwem, ale także następstwa uszkodzenia szyby: przymusowy nocleg na trasie, holowanie itp.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.