Ubezpieczenie nieruchomości. Czy warto?


Właściciele domów i mieszkań często zastanawiają się, czy opłaca im się wykupić ubezpieczenie dla swojej nieruchomości. Wielu z nich twierdzi, że nie posiadają w mieszkaniu wielu drogocennych rzeczy, a ryzyko włamania na ich nowoczesne osiedle jest stosunkowo niskie. W związku z tym nie są zainteresowani polisą. To jednak błędne myślenie, wynikające zazwyczaj z niewiedzy o tym, czym jest ubezpieczenie nieruchomości.

Nie tylko złodzieje

Osoby, które kupiły mieszkania na strzeżonych osiedlach, uważają, że ich majątkowi nic nie grozi. To jednak nieprawda. Po pierwsze, doświadczeni złodzieje świetnie radzą sobie zarówno z obserwacją mieszkań na strzeżonych osiedlach, jak i włamaniami do nich. Po drugie, majątkowi nie grozi tylko jego kradzież. Nowoczesne ubezpieczenia chronią mieszkania od takich wypadków jak np. zalanie przez sąsiada czy pękanie ścian. Cena składki zazwyczaj nie jest wysoka, jednak ubezpieczenie okazuje się zbawieniem, gdy okazuje się, że musimy od nowa wyremontować łazienkę. Ubezpieczenia są niezastąpione zwłaszcza w nowych budynkach, które jeszcze osiadają i „pracują”. To właśnie wtedy lokatorów nowego osiedla spotyka sporo rozczarowań i kosztów. Na ubezpieczenie mieszkania decydują się często także osoby posiadające stare mieszkanie,  w starym bloku, do którego stosunkowo łatwo może dostać się przeciętny złodziejaszek. Nie muszą się one martwić, jeśli po powrocie z dwutygodniowego urlopu okaże się, że po niechcianej wizycie czeka je zakup nowego telewizora, konsoli do gier czy laptopa.

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu daje jeszcze więcej możliwości. Polisa zazwyczaj obejmuje nie tylko dom, ale w zasadzie całą posesję, włączając ogrodzenie. Przy dobrej polisie odzyskamy pieniądze za zniszczoną przez wiatr altankę, czy zaatakowane przez szkodniki tuje. Dom jest nie tylko wrażliwy na ataki złodziei, ale również na działanie skrajnych warunków pogodowych. Dlatego dzięki dobremu ubezpieczeniu nieruchomości właściciel domu może spać spokojnie.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.