Co obejmują ubezpieczenia majątkowe?


Bogacimy się, dysponujemy coraz większym dorobkiem, więc korzystanie z ubezpieczenia, które zabezpiecza przed uszkodzeniem, zniszczeniem lub utratą mienia, staje się naturalną koleją rzeczy. W związku z tym poszukać ubezpieczenia, które sprawdzi się w kryzysowej sytuacji i zabezpieczy nasze interesy w satysfakcjonujący sposób.

Ubezpieczenia możemy podzielić na osobowe i majątkowe. Ubezpieczenia majątkowe przybierają formę ubezpieczenia:

  • mienia
  • odpowiedzialności cywilnej.

Warunki ubezpieczeń majątkowych regulują: ustawa o działalności ubezpieczeniowej i zawierane umowy pomiędzy ubezpieczycielem a osobą ubezpieczającą się.

Ubezpieczenia majątkowe mienia

W skład ubezpieczeń majątkowych mienia możemy zliczyć ubezpieczenia mieszkań i domów oraz tego, co znajduje się w ich środku, biżuterii, urządzeń AGD,  samochodów, budynków gospodarskich, upraw, sprzętu budowlanego i elektronicznego, maszyn, statków, samolotów, zwierząt. W zasadzie wszystkie co przedstawia dla nas wartość materialną.

Ubezpieczenie majątkowe odpowiedzialności cywilnej

Ten typ ubezpieczenia dotyczy z kolei sytuacji, w której zostanie wyrządzona drugiej osobie szkoda, za którą musimy ponieść odpowiedzialność finansową. Może to być zarówno uszkodzenie mienia, jak i dokonanie uszczerbku na zdrowiu, uszkodzenia ciała albo doprowadzenie do śmierci.

Ubezpieczenia majątkowe to zarówno umowy zawierane dobrowolnie, jak i te, które odgórnie narzuca nam prawo. Każdy użytkownik samochodu musi nabyć ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej), które wypłacane jest osobie poszkodowanej w wypadku. Rolnicy zobowiązani są do opłacania składek ubezpieczenia obejmującego ochronę wszystkich budynków inwentarskich na terenie danego gospodarstwa. Radcy, lekarze i adwokaci i innych grup zawodowych szczególnie narażonych na ryzyko wystąpienia szkody.

Można się w tym wszystkim pogubić, dlatego przed podjęciem decyzji o ubezpieczeniu majątku zachęcamy do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy indywidualnie dobiorą optymalny plan ubezpieczenia do Państwa zapotrzebowania.

 

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.