Jak ubezpieczyć mienie firmowe?


Mienie firmowe, czyli majątek firmowy, to bardzo często, obok naszego majątku osobistego, najbardziej cenne mienie. Warto zabezpieczyć je w nie mniejszym stopniu niż nasze mieszkanie czy inne kosztowności. Aby bowiem móc w spokoju prowadzić interesy i nie zaprzątać sobie głowy trudnościami i losowymi zdarzeniami, warto mienie firmowe ubezpieczyć.

Aby to zrobić, należy zgłosić się do renomowanego doradcy i agenta ubezpieczeniowego. My podpowiadamy, jak w gąszczu ofert ubezpieczeniowych wybrać tę właściwą.

Kompleksowość oferty

Ubezpieczenie mienia firmowego powinno być przede wszystkim kompleksowe. Nie powinno zatem ograniczać się jedynie do odszkodowania w następstwie zdarzeń losowych, lecz także szeroki pakiet usług dodatkowych. Nieoceniona bowiem może okazać się pomoc ubezpieczyciela w znalezieniu zastępczego biura czy zabezpieczenie nieruchomości zaraz po nieoczekiwanym zdarzeniu.

Sprawdź, co masz

Zanim zdecydujemy się na konkretne ubezpieczenie, zweryfikujmy majątek naszej firmy. Ustalmy, czy chcemy objąć ubezpieczeniem tylko majątek przedsiębiorstwa, czy też to wynajęty oraz wydzierżawiony, dlatego niezbędna okaże się inwentaryzacja majątku.

Inwentaryzacja powinna być przeprowadzona dokładnie i starannie, bowiem jej wynik wpłynie na wysokość składki ubezpieczeniowej oraz wysokość odszkodowania.   

Zanim podpiszemy polisę, musimy przede wszystkim ustalić, jakie mienie chcemy nim objąć.

Dbaj o pracowników

Dbanie o pracowników to nie tylko troska o ich codzienna pracę i jej warunki, lecz także ubezpieczenie zdrowotne.

Ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników oraz członków ich rodzin to zatem miły gest w ich stronę, który wpłynie na postrzeganie pracodawcy i przyczyni się do pozytywnego wizerunku firmy.

Oceń ryzyko

Nie zapominajmy także o oszacowaniu ryzyk, które najbardziej zagrażać będą naszej firmie.

Specyfika branży pozwoli ustalić, jaki zakres ubezpieczenia będzie dla naszej firmy najlepszy. Pamiętajmy, że polisa chroni wyłącznie przed ryzykami, wyszczególnionymi w umowie ubezpieczenia. Aby mienie naszej firmy było w pełni bezpieczne, możemy wybrać polisę od wszelkich ryzyk.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.