Kiedy jest konieczne ubezpieczenie wypadkowe?


Ubezpieczenie wypadkowe jest jednym ze składników ubezpieczenia społecznego, któremu podlegają osoby ubezpieczone, czyli pozostające w stosunku pracy i objęte ubezpieczeniem emerytalnym oraz rentowym. Do ubezpieczenia wypadkowego nie można zgłosić się dobrowolnie; musi to zrobić pracodawca. Warto jednak zabezpieczyć się dodatkowo, kupując prywatną polisę.

Obowiązkowe ubezpieczenie wypadkowe w ramach ZUS

Ubezpieczenie wypadkowe w ramach obowiązkowych świadczeń pracowniczych gwarantuje prawo do otrzymywania świadczeń z ZUS w przypadku wypadku przy pracy lub zapadnięcia na chorobę zawodową.

Za wypadek przy pracy uznaje się nagłe zdarzenie, które wystąpiło bez woli pracownika, podczas wykonywania przez niego zwykłych czynności, poleceń przełożonych, jakichkolwiek czynności na rzecz pracodawcy oraz w drodze między pracą a miejscem wykonywania obowiązku. Choroba zawodowa będzie z kolei spowodowana działaniem czynników, które są szkodliwe dla zdrowia i występują w miejscu pracy. W obu przypadkach, z tytułu ubezpieczenia wypadkowego pracownikowi od pierwszego dnia niezdolności do pracy przysługuje zasiłek chorobowy odpowiadający 100% podstawy wymiaru.

Dlaczego warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie wypadkowe?

Niestety, na skutek wielu czynników Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie zawsze jest w stanie dostatecznie odpowiedzieć na potrzeby osoby, która uległa wypadkowi. Dostęp do bezpłatnej rehabilitacji jest ograniczony, liczba godzin zajęć ruchowych niewystarczająca, a na wizytę u specjalisty trzeba długo czekać. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest prywatna polisa z ubezpieczeniem NNW. W jej ramach oferujemy świadczenia powypadkowe, leczenie szpitalne oraz świadczenia w ramach rekonwalescencji. Wypłacamy środki finansowe za przebyte operacje i zabiegi.

Pomimo tego zatem, że ubezpieczenie wypadkowe jest częścią składową obowiązkowego ubezpieczenia, warto wykupić polisę dodatkową. W ten sposób zyskamy pełnią ochronę i zabezpieczenie w przypadku ewentualnego, nieszczęśliwego wypadku w pracy. 

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.