Kiedy opłaca się wykupić Autocasco?


Wykupienie Autocasco nie jest obowiązkowe - dlatego niektórzy kierowcy nie decydują się na ten rodzaj ubezpieczenia. Jeżeli jednak dokonamy przemyślanego wyboru, może okazać się, że takie rozwiązanie znacznie się nam opłaci.

Kto powinien wykupić Autocasco

Autocasco obejmuje uszkodzenia i zniszczenia pojazdu dokonane przez nieznanych sprawców, a także te powstałe w wyniku oddziaływania sił przyrody. Do ubezpieczenia kwalifikują się również szkody parkingowe oraz takie, które zostały spowodowane przez samego kierowcę.

Nad wykupieniem ubezpieczenia Autocasco powinni więc zastanowić się właściciele nowych samochodów - szczególnie, jeżeli korzystają z nich oni często lub jeżeli zakupiony przez nich model należy do wartościowych. Ubezpieczenie stanowi również dobre rozwiązanie dla tych kierowców, którzy mają tendencję do parkowania w niestrzeżonych miejscach lub np. w sąsiedztwie starych drzew.

Pamiętajmy, że posiadanie Autocasco daje nam również możliwość dokonania napraw w ramach polisy ubezpieczeniowej. Mamy tu do wyboru skorzystanie z usług serwisu objętego klauzulą Autocasco, którego właściciel rozliczy się później z ubezpieczycielem bez naszego udziału, lub też dokonanie naprawy własnoręcznie i zwrócenie się do ubezpieczyciela z prośbą o odszkodowanie określone przez rzeczoznawcę.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na Autocasco, warto rozważyć dokupienie do niego pakietu Assistance. W ten sposób zagwarantujemy sobie zwrot kosztów naprawy oraz pomoc doraźną towarzystwa ubezpieczeniowego - czyli np. holowanie lub naprawę w miejscu, w którym miała miejsce awaria.

Przy tym wszystkim warto jednak mieć na uwadze, że ubezpieczenie Autocasco nie może zostać wykupione dla każdego pojazdu. Jeżeli np. nasz samochód należy do starczych, tzn. liczy sobie więcej niż piętnaście lat, nie każde towarzystwo będzie skłonne go ubezpieczyć. Podobne trudności mogą napotkać właściciele samochodów nowych, ale pochodzących z krajów, w których panuje ruch prawostronny - powodem odmowy może być kierownica znajdująca się po prawej stronie.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.