Co obejmuje ubezpieczenie szkolne ucznia?


W jaki sposób działa polisa ubezpieczeniowa NNW dla dziecka? Jakie są jej podstawowe elementy i od czego zależy zakres ochrony? W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć tę kwestię oraz związane z nią aspekty.

Czym jest szkolna polisa NNW i na jakich zasadach funkcjonuje

Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) stanowi formę pakietu ochronnego będącego zabezpieczeniem dla dziecka lub jego rodziny na wypadek zaistnienia różnych niepożądanych sytuacji; wśród nich wymienić można np. trwały uszczerbek na zdrowiu, wypadki, urazy lub śmierć dziecka. Polisa ta funkcjonuje nie tylko w obrębie szkoły i w godzinach lekcyjnych - oznacza to, że będzie chronić życie i zdrowie dziecka również w dni wolne (w tym w wakacje), a także poza terenem placówki.

Ponieważ polisa szkolna NNW stanowi swoiste połączenie ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia zdrowotnego, jej zakres obejmuje określone zdarzenia, wśród których najczęściej spotyka się:

  • złamanie - rodzice otrzymują odszkodowanie niezależnie od tego, czy dziecko złamało kość na terenie szkoły, czy poza nią,
  • pobyt w szpitalu - w tym przypadku rodzice otrzymują świadczenia finansowe za każdy dzień, w którym dziecko jest hospitalizowane,
  • trwały uszczerbek na zdrowiu - jeżeli nastąpił wskutek wypadku komunikacyjnego, nieszczęśliwego wypadku, udaru mózgu lub zawału serca,
  • śmierć dziecka - jeżeli nastąpiła wskutek wypadku komunikacyjnego, nieszczęśliwego wypadku, udaru mózgu lub zawału serca, w tym jego rodzica lub opiekuna.

Poza powyższymi sytuacjami szkolna polisa NNW może obejmować także i inne zdarzenia, które są w niej uwzględniane w zależności od polityki danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Wśród dodatkowych okoliczności mogą się więc znaleźć m.in. porażenie prądem, poparzenie, odmrożenie, pogryzienie przez zwierzę, wstrząśnienie mózgu, zatrucie gazem lub chemikaliami czy amputacja kończyny w wyniku nowotworu złośliwego.

Poszczególne towarzystwa mogą również odmówić wypłaty odszkodowania. Do najczęstszych przyczyn zaliczają się m.in. urazy doznane w wyniku:

  • wypadku pod wpływem substancji odurzających, w tym alkoholu,
  • uczestnictwa w bójce, o ile nie ograniczało się ono do obrony koniecznej,
  • samookaleczeń,
  • urazu powstałego w wyniku nieudanego zabiegu kosmetycznego,
  • uprawiania sportu ekstremalnego - zdarzenie to może jednak zostać dołączone do polisy dzięki wykupieniu stosownego rozszerzenia.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.