Czym dokładnie jest ubezpieczenie komunikacyjne?


Właściciele wykupujący obowiązkowe ubezpieczenie OC zazwyczaj otrzymują również ofertę na nieobowiązkowe ubezpieczenie Assistance. Wielu z nich nawet nie zapoznaje się z ofertą, gdyż chcą maksymalnie oszczędzić na ubezpieczeniu. To ogromny błąd. Niewykupienie pakietu Assistance może być złudną oszczędnością, za którą przyjdzie nam sowicie zapłacić.

Jak działa Assistance?

Ubezpieczenie Assistance chroni nas przed skutkami awarii auta w trakcie podróży. Osoby, które dużo jeżdżą po Polsce i po Europie wiedzą, jakim stresem jest popsucie się samochodu w połowie drogi, gdzieś na niezabudowanym terenie. Ubezpieczenie Assistance zawiera zazwyczaj holowanie pojazdu do miejsca docelowego, zapewnia inny transport kierowcy lub oferuje bezpłatne wypożyczenie auta zastępczego. Różne firmy oferują różne pakiety. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych w cenie policy jest także zapewnienie opieki zwierzętom, które podróżowały w popsutym samochodzie, a w razie potrzeby wyżywienie i nocleg dla pasażerów. Assistance, najprościej mówiąc, daje kierowcy komfort psychiczny nawet podczas dalekich tras. Jest bardzo wygodnym ubezpieczeniem zwłaszcza dla samotnie podróżujących pań, które mogą mieć problem chociażby ze zmianą koła, gdy podczas drogi złapią gumę. Wiele polis zapewnia pomoc „od ręki” niedługo po przyjęciu zgłoszenia.

Assistance za granicą

Ubezpieczenie Assistance brzmi kusząco zwłaszcza dla osób, które wybierają się swoim samochodem za granicę. Wysokie ceny usług na Zachodzie i brak znajomości języka wielu kierowców wręcz odstraszają od podróży. Na szczęście wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje ubezpieczenia Assistance także na wyjazdy zagraniczne. Wyglądają one podobnie jak te, które dostępne są w Polsce. Zepsuty samochód odbierze laweta, a pasażerowie z kwoty ubezpieczenia będą mogli zakupić bilety i noclegi umożliwiające kontynuowanie podróży. Wykupienie dobrej polisy Assistance może więc okazać się ogromną oszczędnością.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.