Zalety dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych


Praca w oparciu o umowę o pracę lub umowę zlecenia zapewnia większości z nas ubezpieczenie w ramach publicznej opieki zdrowotnej. Zdarza się jednak, że z różnych przyczyn nas ono nie obejmuje. W takiej sytuacji doskonałym wyjściem jest skorzystanie z możliwości dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Korzyści, jakie daje dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne

Większość z nas jest ubezpieczona z tytułu umowy o pracę lub umowy zlecenia. Zdarza się również, że zostajemy zgłoszeni do ubezpieczenia w charakterze członka rodziny lub z tytułu figurowania w rejestrze Urzędu Pracy jako osoba bezrobotna. Co jednak robić, gdy nie mamy możliwości skorzystania z obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego?

Wykupienie prywatnego pakietu nie zawsze wystarcza – nie sfinansuje nam on bowiem np. przewozu karetką pogotowia z miejsca wypadku. Co więcej, nawet ubezpieczenie w ramach publicznej opieki zdrowotnej niekiedy okazuje się zawodne. Wielu z nas zdarzyło się przecież czekać miesiącami na rehabilitację lub zabieg, który musiał zostać wykonany jak najszybciej.

Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne to sposób na uzyskanie szybkiego i łatwego dostępu do specjalistycznej opieki medycznej w sytuacji, gdy jest nam to potrzebne. Obejmuje ono zarówno codzienną opiekę medyczną, jak i pomoc w przypadku wystąpienia poważnych chorób. Pokryje również koszty pobytu w szpitalu czy ewentualnych operacji, a także znacznie przyspieszy czas wykonania ewentualnych zabiegów i badań ambulatoryjnych.

Kolejna istotną zaletą dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego jest fakt, że mogą z niego korzystać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy planujący rozszerzyć opiekę zdrowotną swoich pracowników o dodatkową formę ochrony. Szczegóły dotyczące polisy ubezpieczeniowej ustalane są z Klientem indywidualnie – możliwe jest wnoszenie opłat raz w miesiącu, raz na kwartał lub raz do roku.

Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne to gwarancja otrzymania wszelkiej niezbędnej pomocy w razie wypadku lub pogorszenia stanu zdrowia. Przy tym wszystkim jest ono jednak czymś znacznie więcej – umocni bowiem naszą pewność siebie, zredukuje codzienny stres, a także zniweluje lęk i troskę o przyszłość. Tym samym zaś zapewni nam spokój ducha i pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie psychiczne, które jest przecież równie ważne, co dobrostan fizyczny.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.