Przezorny traci mniej. Rola ubezpieczeń w biznesie


Znane powodzenie mówi, że "nieszczęścia chodzą parami", co oznacza, że jedna kłopotliwa sytuacja może nieść ze sobą kolejną. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie planowanie i przewidywanie ewentualnych zagrożeń. Jednym ze sposobów na zmniejszenie ryzyka w biznesie jest skorzystanie z odpowiedniego pakietu ubezpieczeń. Ponieważ każda działalność jest nieco inna, dostępne są różnorodne rozwiązania, które możemy dopasować do naszych potrzeb. Jakie rodzaje ubezpieczenia są dostępne? Z których pakietów warto skorzystać? I kiedy jest to konieczne?

Ubezpieczenie firmy - kto musi, a kto może je mieć?

Według polskiego prawa ubezpieczenie firmy jest koniecznością w przypadku zawodów, które wymagają posiadania specjalistycznej wiedzy, wpisania do rejestru, a także posiadania licencji. Do grupy tej należy np. notariusz, doradca podatkowy, syndyk, nadzorca sądowy, komornik sądowy, adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, pośrednik ubezpieczeniowy, księgowy prowadzący księgi rachunkowe, pośrednik w obrocie i zarządzaniu nieruchomościami, detektyw, a także podmiot wykonujący działalność leczniczą (w tym lekarz, pielęgniarka, położna), organizator imprezy masowej, dom maklerski, opiekun dziecka w wieku do lat trzech, architekt, inżynier budowlany i biuro turystyczne. Osoby wykonujące te zawody są zobowiązane do opłacania określonych składek. 

Jednak co w sytuacji, gdy nasza firma nie działa w ramach żadnego z wyżej wymienionych zawodów? Okazuje się, że pozostałe rodzaje działalności nie wiążą się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia. Jednak, jak pokazuje praktyka, chociaż prawo nie nakłada na nas takiego obowiązku, jest to wskazane i naprawdę potrzebne. Ubezpieczenie sprawia, że zgodnie z tematem naszego artykułu jesteśmy przezorni i tracimy mniej. Z jakich form pomocy możemy więc skorzystać? 

Ubezpieczenia dla pracowników

Jednym z podstawowych rodzajów zabezpieczenia jest ubezpieczenie dla pracowników, które możemy dopasować do naszych potrzeb. Takie rozwiązanie pełni wiele ważnych funkcji. Z jednej strony jest rodzajem ochrony i sposobem na poprawę komfortu psychicznego naszych podwładnych. Takie ubezpieczenie jest nieocenioną pomocą w przypadku nieszczęśliwych wypadków, kiedy kluczowa staje się możliwość skorzystania ze specjalistycznej pomocy lekarskiej. Z drugiej strony stanowi ono element systemu motywacyjnego i jest benefitem, który sprawia, że pracownicy chcą zostać z nami na dłużej. Warto także podkreślić, że firmy zapewniające swoim podwładnym dodatkowe ubezpieczenie są uznawane za rzetelnych pracodawców, którzy dbają o wysoką jakość współpracy. 

Oczywiście w większości przypadków każdy pracownik jest objęty ochroną zapewnianą przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Warto jednak w jeszcze większym stopniu zadbać o pracowników i poprawić ich komfort. Taka praktyka przestaje być domeną korporacji, a coraz częściej wkracza w funkcjonowanie średnich, mniejszych, a nawet mikro przedsiębiorstw. 

Jeśli chcesz zadbać o pomyślność swoich pracowników możesz skorzystać z naszej oferty ubezpieczenia grupowego. Takie rozwiązanie zapewnia m.in. środki w przypadku zachorowań, które wykluczają szybki powrót do pracy, a także w sytuacji pobytu w szpitalu, przebytej operacji lub konieczności podjęcia rehabilitacji.  

Ubezpieczenie pracodawcy - dlaczego tak ważne?

Oprócz ubezpieczenia dla pracowników ważne jest także ubezpieczenie dla pracodawcy. Rozwiązanie, które proponujemy dla naszych klientów przyda się każdemu, kto chce zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami wypadku związanego z wykonywaniem przez pracownika jego zadań. Ubezpieczenie to jest wskazane szczególnie wtedy, gdy prowadzona przez nas działalność wiąże się z podwyższonym ryzykiem. Dlaczego jest to tak ważne? Przedsiębiorca, który nie posiada odpowiedniej plisy musi ponieść koszty odszkodowania dla pracownika z własnych środków. Kwota ta ustalana jest przez sąd lub w drodze porozumienia, a przy tym zależy od stopnia poniesionych na skutek wypadku obrażeń.

 Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed kosztami związanymi z wypadkami losowymi mającymi miejsce w godzinach pracy, skorzystaj z naszej oferty. Proponowane przez nas ubezpieczenie posiada kilka wariantów i pozwala na całościowe lub częściowe pokrycie koniecznych opłat. Może również pokryć koszty ewentualnego procesu sądowego i związanej z nim obrony. 

Środki transportu a ubezpieczenie

Bardzo ważnym elementem planowania w biznesie jest wykupienie ubezpieczenia dla pojazdów firmowych. Rozwiązanie to jest wykorzystywane przez wiele firm, nawet jeśli nie są one określane, jako typowe przedsiębiorstwa transportowe. Każda działalność wiąże się przecież z koniecznością płynnego, szybkiego i efektywnego przemieszczania się z jednej lokalizacji do drugiej. A jak wiadomo częste korzystanie z pojazdów zwiększa ryzyko ich uszkodzeń i zniszczeń.  

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie ze specjalnego ubezpieczenia. Odpowiednio dobrana polisa sprawia, że pojazdy służbowe są objęte ochroną w przypadku wypadków i innych zdarzeń losowych. W zależności od tego, czy wybierzemy pakiet podstawowy, czy rozszerzony, możemy skorzystać z OC i AC, a także z usługi assistance, która jest szczególnie przydatna w przypadku dalekich podróży służbowych. Warto przy tym pamiętać, że im większa liczba pojazdów podlega ubezpieczeniu, tym większa jest nasza szansa na lepsze warunki finansowe. 

OC działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności zawsze oznacza pewne ryzyko - zarówno to związane z działalnością wykonywaną obecnie, jak i ze skutkami działań podjętych w przeszłości. Należy patrzeć na tę sprawę z szerokiej perspektywy i próbować przewidzieć ewentualne scenariusze. Warto przy tym podkreślić, że ewentualne nieszczęśliwe zdarzenia mogą stanowić poważny problem, a nawet - jak pokazuje wiele przykładów - mogą wiązać się z doprowadzeniem naszej firmy na skraj bankructwa. Warto więc podjąć działania prewencyjne. 

Ubezpieczenie OC w podstawowym i dodatkowym zakresie przenosi na firmę ubezpieczeniową odpowiedzialność:

  • za spowodowanie szkody (odpowiedzialność deliktowa o charakterze cywilnoprawnym),
  • za niewywiązanie się lub złe wywiązanie się z warunków umowy (odpowiedzialność kontaktowa),
  • za szkody wyrządzone nieumyślnie,
  • za szkody na zdrowiu osoby trzeciej, która ucierpiała w wypadku,
  • za szkody powstałe na użytkowanym mieniu,
  • za utracone przez osobę trzecią korzyści,
  • za szkody spowodowane przez podwykonawców, z którymi współpracuje ubezpieczony.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.