Jak ubezpieczyć firmową flotę pojazdów?


Auta, które używane są w przedsiębiorstwach, często oprócz obowiązkowego OC mają także ubezpieczenie ochrony prawnej, Autocasco, zieloną kartę, NNW kierowcy i pasażerów, Assistance oraz ubezpieczenie dodatkowego wyposażenia. Możliwości jest naprawdę wiele, a najlepszą opcją w przypadku wielu pojazdów jest ubezpieczenie flotowe. Jak wybrać korzystną ofertę dla firmy? 

Jak ubezpieczyć firmową flotę pojazdów?

Ubezpieczenie flotowe skierowane jest zarówno do firm, które mają własne floty samochodowe, jak i tych, które zarządzają cudzymi flotami. Jest ono korzystniejsze od ubezpieczenia pojedynczych pojazdów. Aby z niego skorzystać, zazwyczaj trzeba mieć w przedsiębiorstwie powyżej 5 aut, chociaż ubezpieczyciele mają pewną dowolność w definiowaniu, czym jest flota. 

W przypadku OC nie ma możliwości negocjowania warunków umowy, bo wynikają one z ustawy, jednak pozostałe warunki takie jak Autocasco lub ubezpieczenie od kradzieży podlegają indywidualnym ustaleniom. Zakres ubezpieczenia może być szeroki, zawsze jednak należy dobrać je indywidualnie. Ubezpieczenie Assistance jest bardzo przydatne w przypadku samochodów jeżdżących w dalekie trasy, gdzie pomocna może być możliwość holowania lub przenocowania kierowcy. 

Jak wynegocjować korzystną ofertę? 

Im więcej samochodów zgłosisz do ubezpieczenia, tym większą masz szanse na niższe stawki. Przy wycenie brane są pod uwagę też inne czynniki, na przykład szkodowość, czyli dotychczasowy przebieg ubezpieczenia. Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj i wiek pojazdów. Nie bez znaczenia dla ceny ubezpieczenia floty pojazdów jest fakt, czy auta są własnością firmy, czy są na przykład w leasingu oraz to, czy będą wykorzystywane tylko na terenie Polski. Oczywiście duże znaczenie dla ceny ma sam zakres ochrony, także ubezpieczenie majątku firmy. 
Jeśli stosujesz w firmie działania prewencyjne, dzięki którym zmniejsza się ryzyko związane z uszkodzeniem pojazdów (na przykład monitoring w oparciu o GPS), koniecznie poinformuj o tym ubezpieczyciela. Zastanów się, jaki system rozliczenia szkód będzie dla ciebie najlepszy. Większość kierowców preferuje model serwisowy, który pozwala na bezgotówkowe rozliczenie kosztów naprawy (warsztat rozlicza się z ubezpieczycielem). Pilnuj terminu wygaśnięcia ubezpieczenia i pamiętaj, że w nowym roku umowy negocjowane są na nowo. 

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.