Czy warto ubezpieczać opony i szyby samochodowe?


Czy warto ubezpieczać opony i szyby samochodowe?

Ubezpieczenia komunikacyjne stanowią najważniejszą część rynku ubezpieczeń w Polsce. Dotyczą one osób korzystających z pojazdów mechanicznych i chronią je przed finansowymi konsekwencjami nieszczęśliwych zdarzeń lub awarii samochodów. Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC dostępne są także ubezpieczenia dobrowolne jak AC, NNW i Assistance, w tym także ubezpieczenia dodatkowe opon czy szyb.

Ubezpieczenie szyb – mały koszt

Szyby w samochodzie są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Wystarczy, że przed nami pojedzie wywrotka ze żwirem lub spod koła innego auta wyskoczy kamień i uszkodzenie szyby gotowe. Nie dość, że szkoda ta ogranicza widoczność i wpływa na bezpieczeństwo jazdy, to jeszcze w przypadku kontroli drogowej zostanie nam zabrany dowód rejestracyjny. Dlatego warto ubezpieczyć szyby, tym bardziej, że wiele towarzystw oferuje ubezpieczenie dodatkowe za niewielką dopłatą, razem z obowiązkowym OC. Polisa obejmuje najczęściej ochroną szybę przednią, tylną oraz boczne. Szyberdach jest zwykle wyłączony z ubezpieczenia. W przypadku szkody ubezpieczyciel zapewni naprawę lub wymianę szyby w profesjonalnym warsztacie specjalizującym się w szybach samochodowych.

Ubezpieczenie opon – bezstresowa jazda

Najczęściej przytrafiającą się użytkownikom dróg szkodą jest przebita lub pęknięta opona. Uniemożliwia ona dalszą drogę, a jeśli nawet sami potrafimy zmienić oponę, to nie zawsze jest taka możliwość. Żeby oszczędzić sobie stresu i straty czasu warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Ubezpieczenie opon obejmuje zazwyczaj wymianę przez serwisanta uszkodzonego koła na koło zapasowe, które znajduje się na wyposażeniu samochodu. Jednak jeśli naprawa nie będzie możliwa na miejscu zdarzenia, to ubezpieczyciel odholuje auto do warsztatu oraz pokryje koszty naprawy.
Największą zaletą ubezpieczenia szyb i opon jest fakt, że skorzystanie z niego nie powoduje utraty zniżek na AC, przy przedłużaniu umowy w tej samej firmie ubezpieczeniowej.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.