Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie NNW?


Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (w skrócie NNW) zapewnia środki na leczenie i rehabilitację, gdy podczas użytkowania pojazdu doszło do tymczasowego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. W wyniku wypadku może dojść do różnorodnych urazów, niejednokrotnie konieczna jest również operacja, a powrót do pełnej sprawności wymaga czasu. Wszystko to generuje koszty, z którymi często bardzo trudno sobie poradzić z powodu braku możliwości podjęcia pracy w trakcie rekonwalescencji. Ubezpieczenie NNW jest całkowicie dobrowolne, ale zdecydowanie warto je wykupić, by uzyskać pieniądze potrzebne na leczenie i utrzymanie się w tym trudnym czasie. W przypadku trwałego uszkodzenia ciała pozwala zaś opłacić rehabilitację i ułatwić przystosowanie się do nowej sytuacji, na przykład poprzez zakup niezbędnego sprzętu.

Jakie sytuacje obejmuje ubezpieczenie NNW?

Zakres ubezpieczenia NNW zależy przede wszystkim od oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego. W większości przypadków klient może je również rozszerzyć, co zwiększa liczbę obejmowanych przez nie sytuacji. Najczęściej ubezpieczenie dotyczy nie tylko kierowcy, ale również pasażerów znajdujących się w pojeździe. Co więcej, zwykle oferuje wypłatę pieniędzy po wypadku zaistniałym w różnych sytuacjach, nie tylko podczas samej jazdy samochodem. Przykładami mogą być:

  • przebywanie w pojeździe podczas postoju
  • wsiadanie i wysiadanie z pojazdu
  • naprawianie pojazdu
  • załadunek pojazdu

W przeciwieństwie do obowiązkowego ubezpieczenia OC ubezpieczenie NNW wypłaca środki również sprawcy wypadku – nieistotna jest wina konkretnej osoby, a fakt, że ucierpiała ona w wyniku zdarzenia. Są jednak wyjątki: sprawca wypadku nie mógł być w jego trakcie między innymi pijany, pod wpływem narkotyków, nie mógł usiłować popełnić przestępstwa, a także nie posiadać obowiązującego prawa jazdy.

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW może okazać się ogromną pomocą dla każdego kierowcy, dlatego zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę. Wypadek może wydarzyć się w zupełnie nieoczekiwanym momencie i ciężko przewidzieć, kiedy wypłata środków okaże się potrzebna. Można połączyć tę polisę z ubezpieczeniem na życie (i rozszerzyć ją o opcję wypłaty środków w razie śmierci w wypadku, a także zwrotu kosztów pogrzebu i transportu ciała) oraz z ubezpieczeniem turystycznym. W tym ostatnim przypadku warto wykupić rozszerzenie gwarantujące opłacenie leczenia za granicą.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.