Sporty ekstremalne a kwestia zabezpieczenie rodziny


Sporty ekstremalne a kwestia zabezpieczenie rodziny

Każdy z nas ma inne zainteresowania. Zdecydowana większość preferuje takie rodzaje aktywności, które nie są szczególnie wymagające ani niebezpieczne – jak jazda na rolkach, fitness czy taniec. Jednak dla niektórych tego rodzaju sporty są niewystarczająco atrakcyjne, ponieważ nie gwarantują odpowiedniego zastrzyku adrenaliny i emocji. Dlatego wybierają aktywności, które wiążą się ze znacznie większym ryzykiem, czyli sporty ekstremalne. O czym warto pamiętać, jeśli jesteśmy ich pasjonatami? Jak możemy zabezpieczyć zarówno siebie, jak i naszą rodzinę, gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek?

Dlaczego wybór odpowiedniego ubezpieczenia jest tak istotny?

Sporty ekstremalne mogą być wyjątkowo niebezpieczne, szczególnie gdy nie mamy odpowiedniego doświadczenia i wprawy. Wymagają nie tylko ponadprzeciętnych umiejętności, ale także sprawności fizycznej i realnej oceny ryzyka. Jednak nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że jesteśmy dobrze przygotowani np. do wspinaczki wysokogórskiej, żeglowania na otwartych wodach, jazdy na nartach poza wyznaczonymi trasami, uprawiania windsurfingu, skoków na bungee czy ze spadochronem, to nie wszystko może pójść zgodnie z naszym planem. Uprawianie ryzykownych sportów może skończyć się kontuzją, złamaniem, a w niektórych przypadkach – nawet tragedią. Dlatego posiadanie odpowiedniej polisy jest bardzo istotne. Więc jeśli np. wyjeżdżamy zdobywać górskie szczyty za granicą – zadbajmy o wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Dzięki temu zarówno my, jak i nasi bliscy, unikniemy ogromnych kosztów w przypadku nieszczęśliwego wypadku i związanego z nim długotrwałego i drogiego leczenia.

Jeśli systematycznie uprawiamy sporty ekstremalne, to warto pomyśleć o ubezpieczeniu na życie, dzięki któremu zabezpieczymy rodzinę. Śmierć czy nieszczęśliwy wypadek to ogromna tragedia dla naszych bliskich, która niestety pociąga za sobą także skutki ekonomiczne. Szczególnie gdy utrzymanie rodziny spoczywa na naszych barkach. Dlatego warto z wyprzedzeniem wybrać odpowiednią polisę na życie, dzięki której zyskamy spokój i pewność, że nasi bliscy są odpowiednio zabezpieczeni na wypadek każdego nieszczęśliwego zdarzenia.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.