Wypadek w Alpach bez ubezpieczenia? Słono zapłacisz!


Wypadek w Alpach bez ubezpieczenia? Słono zapłacisz!

Alpy to jeden z najchętniej wybieranych kierunków przez miłośników sportów zimowych. Zjeżdżanie na nartach czy snowboardzie z wysokich szczytów w otoczeniu pięknego krajobrazu to coś, czemu wręcz trudno się oprzeć. Niestety takie wakacje mogą mieć też swoją ciemną stronę. Wystarczy chwila nieuwagi lub splot niefortunnych zdarzeń, aby doznać dotkliwego wypadku. Jeżeli poszkodowany pomyślał przed wyjazdem o wykupieniu polisy, może czuć się bezpiecznie. A co, jeżeli nie zdecydował się na tak ważną inwestycję?

Czy warto wykupić ubezpieczenie, wybierając się w Alpy?

Na to pytanie zdecydowanie trzeba odpowiedzieć twierdząco. Można nawet śmiało stwierdzić, że wykupienie polisy przed wyjazdem w góry to podstawa. Taka inwestycja powinna być traktowana przez wszystkich turystów na równi ze spakowaniem walizki. Tak samo jak zabieramy na wyjazd bieliznę, kosmetyki, leki czy ubrania, tak samo powinniśmy zadbać o własne bezpieczeństwo. Mimo że samo wykupienie ubezpieczenia nie uchroni nas przed wypadkiem, to może okazać się wręcz zbawienne.

Należy mieć na uwadze, że opieka zdrowotna za granicą wiąże się z niewyobrażalnie wysokimi kosztami. Korzystając na co dzień z publicznej służby zdrowia w Polsce, często nie zdajemy sobie sprawy, ile w rzeczywistości wynoszą takie usługi. Do tego trzeba doliczyć konieczność opłacenia rachunku w walucie obcej, najczęściej w euro.

Ile kosztuje opieka zdrowotna za granicą?

Nie sposób podać konkretne stawki, bowiem wszystko zależy od charakteru i zakresu leczenia, a także rodzaju placówki medycznej. Uogólniając, w przypadku większych uszczerbków trzeba liczyć się z kosztami rzędu minimum kilku, aż do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeżeli jednak zaistnieje potrzeba przetransportowania poszkodowanego do Polski, rachunek może wynieść już zdecydowanie więcej.

Jeżeli wybierasz się w Alpy lub inne miejsce poza krajem, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Proponujemy korzystne ubezpieczenia turystyczne, dzięki którym będziesz mógł czuć się spokojnie podczas swoich wakacji.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie

Dysponujemy ładnym i czystym biurem na warszawskich Bielanach. Bliskość węzła komunikacyjnego Bemowo – Żoliborz – Śródmieście zapewnia komfortowy dojazd mieszkańcom Warszawy i okolic.

Zapraszamy do odwiedzin!

 

Nasze biuro:
ul. J. Conrada 24 lok. U3, 01-922 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 18:00

Skontaktuj się z nami!

Wyślij do nas swoje pytania za pomocą formularza kontaktowego. Agent ubezpieczeniowy skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to tylko możliwe!

Jesteśmy liderem w dziedzinie ubezpieczeń. Nasze atuty to 20 lat doświadczenia, kreatywność, zdolności analityczne i chęć rozwoju. Stale podnosimy kwalifikacje, dzięki czemu sektor finansowy nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Jeśli chcesz oddać przykre obowiązki w cudze ręce, ta oferta jest dla Ciebie. Współpracujemy ze szkołami, firmami i osobami prywatnymi. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

Pola oznaczone (*) są wymagane.